fbpx

Meble obite tapicerką skórzaną podnoszą ekskluzywność pomieszczeń. Cena zakupu jest zdecydowanie wyższa od mebli z tkaniny syntetycznej. Wyższa cena jest oczywiście spowodowana między innymi dłuższym okresem wytrzymałości tapicerki skórzanej. Należy jednak pamiętać, że jest to materiał naturalny. Należy o niego odpowiednio dbać. Skóra nie poddawana regularnemu czyszczeniu i impregnacji szybciej traci swoje właściwości, tym samym ulegając szybciej uszkodzeniom jak pęknięcia, przetarcia, blaknięcie. Na szczęście usługa renowacja tapicerki skórzanej pozwala przywrócić dawny blask mebla. Nie musisz od razu myśleć o kupnie nowego.

Renowacja mebli skórzanych z użyciem profesjonalnych środków

W sieci można znaleźć wiele sposobów na samodzielną naprawę tapicerki skórzanej. Do przeprowadzenia zabiegu polecane są środki powszechnego użytku, możliwe do zakupienia w każdym sklepie. My jednak zdecydowanie odradzamy wykonywanie renowacji z użyciem produktów tego typu. Pamiętajmy, że pracujemy na naturalnym tworzywie, które ma zdecydowanie mniejszą skalę odporności na źle użyte preparaty niż materiały syntetyczne. W momencie, gdy chcemy spróbować własnych sił i odnowić meble samodzielnie należy zdecydować się na zakup profesjonalnych produktów. Punktowe, niewielkie uszkodzenia możemy usunąć samodzielnie np.

– przebarwienia po jeansach

– naprawa małych rys i dziur

– usuwanie tłustych plam

– pęknięcia skóry

– usuwanie rys po pazurach

Jest jednak duże prawdopodobieństwo, że efekt będzie nie do końca zadowalający. Uszkodzony, przebarwiony fragment pomimo naszych prób dalej może się różnić od reszty mebla co wygląda nieestetycznie. Na pozór łatwy do usunięcia defekt finalnie okazuje się trudniejszy niż nam się wydawało. W związku z powyższym zalecamy skontaktowanie się z profesjonalną firmą w przypadku każdego rodzaju uszkodzeń. Unikniemy w ten sposób straconego czasu i nerwów w wyniku nieudanej próby naprawy.

Renowację skóry tym bardziej należy zlecić profesjonalnej firmie, gdy mówimy o uszkodzeniach rozległych jak przetarcia w wielu miejscach, pęknięcia, wyblakły kolor, zadarta skóra pazurami.

Naprawa skóry jest procesem kilkuetapowym, wymagającym wiedzy i doświadczenia. Zdjęcie poniżej ukazuje mebel pomalowany samodzielnie przez właściciela. Odchodząca farba jest efektem braku odpowiedniego przygotowania powierzchni skóry na nałożenie nowej warstwy farby. Na pozór tak prosta czynność jak malowanie również wymaga odpowiedniego przygotowania.

Naprawa tapicerki skórzanej cena

Z doświadczenia wiemy, że wielu klientów zadaje sobie pytania – kupić nowy mebel czy poddać go renowacji? Czy renowacja daje satysfakcjonujące rezultaty i czy jest opłacalna?

W większości przypadków naprawa mebli skórzanych jest jak najbardziej opłacalna, a rezultat pracy pozwala na użytkowanie mebla przez kolejne lata. Cena renowacji jest zdecydowanie niższa niż kupno nowego mebla. Warto przypomnieć, że obecnie produkowane meble są niestety obijane skórą gorszej jakości niż miało to miejsce ponad 10 lat temu. W momencie gdy posiadamy stare meble, obite skórą dobrej jakości i zachowane w dobrym stanie tym bardziej renowacja tapicerki jest jak najbardziej opłacalna.

Firma specjalizująca się w naprawie tapicerki skórzanej nie jest w stanie podać stałego cennika gdyż każdy mebel jest wyceniany indywidualnie. Cena zależy od wielkości mebla, zakresu uszkodzeń, rodzaju skóry. Zazwyczaj cena usługi jest określana na podstawie nadesłanych zdjęć. Tak to wygląda przynajmniej w naszej firmie.

Naprawa ekoskóry 

Ekoskóra to tworzywo sztuczne, emitujące wygląd skóry. Nie posiada jednak właściwości skóry naturalnej. Ze względu na słabszą wytrzymałość jest zdecydowanie tańsza od skóry naturalnej. Szerzej o różnicy pomiędzy ekoskórą, a skórą naturalną opisaliśmy w tym artykule.

Renowacja ekoskóry nie jest zalecana ze względu na słabe rezultaty naprawy. Efekty naprawy ekoskóry nie są tak trwałe i estetyczne jak w przypadku naprawy skóry naturalnej. Naprawę ekoskóry można wykonać w sytuacji, gdy mówimy o punktowych, niedużych uszkodzeniach. Pęknięcia, przetarcia, przedziurawienia na większych obszarach zalecamy usunąć poprzez wymianę uszkodzonego elementu przez tapicera. W tym przypadku nowy element będzie odbiegać kolorystycznie od reszty mebla. W tej sytuacji zalecamy również skorzystanie z profesjonalnej firmy w celu wykonania naprawy kompleksowo od usług tapicerskich po odpowiednie dobranie farby i wykończenie elementu w taki sposób, aby nie różnił się od reszty mebla.

Czyszczenie, renowacja, naprawa mebli skórzanych Warszawa

Powyżej opisaliśmy nurtujące kwestie, które często spotykają naszych klientów. Serdecznie zapraszamy do kontaktu jeżeli jesteś z Warszawy lub okolic i szukasz usługi z zakresu renowacji lub czyszczenia mebli skórzanych. Wyślij nam zdjęcie uszkodzonego mebla. Odpowiemy i doradzimy.

Sprawdź też:

Call Now Button