Zastanawiasz się, czy Twoje meble skórzane nadają się do renowacji pomimo bardziej rozległych uszkodzeń? W tym artykule postaramy się to nieco rozjaśnić. Więcej informacji o usłudze renowacji mebli skórzanych możesz znaleźć w tym wpisie.
Czy Twój mebel nadaje się do renowacji?
Wszystkie meble skórzane możemy poddać renowacji. Czynnikiem decydującym o przeprowadzeniu takiego zabiegu jest zakres prac i finalny koszt. Kwestia opłacalności podlega indywidualnym preferencjom właściciela mebla.
Do każdego mebla podchodzimy indywidualnie w zależności od wielkości uszkodzeń. Zakres renowacji w przypadku każdego mebla skórzanego jest różny. Renowacja może być przeprowadzona tylko na jednym fragmencie, które uległo uszkodzeniu, gdyż reszta mebla jest zachowana w dobrej kondycji. Takie rozwiązanie jest stosowane głównie w nowych meblach, gdzie na elementach nie uszkodzonych znajduje się jeszcze nienaruszona warstwa farby i lakieru fabrycznego.
W drugim jednak przypadku musimy poddać mebel do renowacji całościowo ponieważ na obszarze całego mebla znajdują się uszkodzenia. Renowacja całości mebli jest również zalecana, gdy element naprawiony będzie się odróżniać od reszty mebla. Dzieje się tak w starszych meblach, gdzie lakier uległ zużyciu, a farba zmieniła swój odcień.
Jeszcze w innym meblu renowacja będzie wymagała dodatkowo ingerencji tapicera, ze względu na konieczność wymiany nadmiernie zużytego elementu.
Rola tapicera w procesie renowacji
Jak wyżej wspomniano często bywa tak, że stopień zużycia fragmentu skóry nie nadaje się do renowacji tylko do wymiany. Wtedy dobieramy najbardziej zbliżony rodzaj skóry i wszywamy nowy element. Wstawiony fragment skóry zawsze będzie się różnić kolorem, dlatego malujemy mebel całościowo w jednej barwie. Kolor dobieramy do indywidualnych potrzeb klienta.
Poniżej ukazujemy kilka z rodzajów zużycia skóry do takiego stopnia, gdzie konieczne jest wstawienie nowego elementu skóry lub jest to zalecane ze względu na krótką trwałość renowacji bez ingerencji tapicera.