fbpx

Częstym problem z jakim się mierzymy jest plama z atramentu pozostawiona na meblach tapicerowanych. Plamy po długopisie, flamastrze lub markerze nie należą do najprostszych do usunięcia. Problem ten dotyczy głównie rodziców małych dzieci, które pobrudziły krzesło, fotel lub kanapę którymś z wyżej wymienionych pisaków. Rodzice muszą wówczas szukać rozwiązania co zrobić w takiej sytuacji – czym zmyć długopis, jak usunąć plamę z długopisu.

Usuwanie tuszu na meblach skórzanych

W przypadku mebli skórzanych, przede wszystkim nie stosuj do czyszczenia żadnych środków gospodarstwa domowego jak mydło, płyn do mycia naczyń i wiele innych polecanych w sieci przez amatorów. Kwestię czym zmyć długopis ze skóry szczegółowo wyjaśniamy w artykule pod tytułem: Jak usunąć tusz na tapicerce skórzanej?

Samodzielne usuwanie atramentu z tapicerki materiałowej

W sieci można znaleźć wiele sposób na usunięcie plam z długopisu, po markerze, flamastrze, barwniku spożywczym stosując przeróżne środki spożywcze, chemiczne dostępne w każdym domu. Jako firma profesjonalnie zajmująca się czyszczeniem tapicerki meblowej wiemy, że zabieg taki zazwyczaj kończy się na rozmazaniu i utrwaleniu plamy. Często skutkuje także odbarwieniem włókna. W momencie, gdy nakładamy środek chemiczny pamiętajmy, że bez wypłukania ciągle znajduje się w głębi tapicerki. Na pozór możemy się cieszyć, że plama została prawie w całości usunięta, ale z czasem środek chemiczny pozostawiony w tapicerce może odbarwić włókno pozostawiając brzydką plamę. Najlepszym rozwiązaniem jest szybka reakcja polegająca na przyłożeniu ręcznika papierowego i ściągnięcie nadmiaru tuszu. Następnie należy wezwać firmę wyspecjalizowaną w praniu tapicerki meblowej, która profesjonalnie zajmie się usunięciem plamy. Przyjazd firmy w ciągu 2 dni od momentu powstania plamy z atramentu daje duże szanse na całkowite wyczyszczenie tapicerki. Im dłużej barwnik znajduje się w tapicerce tym szanse na usunięcie maleją.

Profesjonalne usuwanie tuszu z tapicerki meblowej

Podstawa to dokładne zastosowanie profesjonalnej chemii, która oddziela pigmenty tuszu od włókna. Następnie wypłukujemy z mebla (kanapy, fotela, krzesła) środek chemiczny razem z barwnikiem za pomocą profesjonalnego odkurzacza. Proces powtarzamy do całkowitego usunięcia plamy z atramentu lub momentu, gdy nie ma migracji barwnika z tapicerki na biały wacik. Oznacza to wtedy, że włókno już niestety zostało odbarwione i nie ma możliwości usunięcia plamy w całości.

Zdjęcia poniżej ukazują efekty naszej pracy podczas usuwania barwnika spożywczego, tuszu, markera z tapicerki meblowej.

Call Now Button