fbpx

Częstym problemem posiadaczy mebli skórzanych jest zafarbowanie skóry. Najczęściej farba pochodzi z odzieży, głównie spodni. Co możemy w takiej sytuacji zrobić? W tym artykule odpowiadamy na to pytanie. Pamiętaj jednak, że wątek dotyczy jedynie skór gładkich zamkniętych. Więcej o pielęgnacji skóry tego typu w tym artykule.

Dlaczego zafarbowanie skóry jest ciężkie do usunięcia?

Zafarbowanie skóry jest niestety w większości przypadków niemożliwe do usunięcia. Wynika to z faktu, że pigmenty farby z ubrań łączą się z pigmentami farby meblowej. Farba z ubrań wnika w ten sposób w strukturę skóry tworząc jednolitą całość.

Odplamiacz do usuwania farby ze skóry

W momencie, gdy nasza tapicerka skórzana ulegnie przebarwieniom kluczową rzeczą jest czas reakcji. Szybsza interwencja daje większe szanse na usunięcie barwnika w całości lub części. Pamiętaj, aby nie stosować środków powszechnego użytku typu mydło, płyn do mycia naczyń. W ten sposób plama utrwali się jeszcze bardziej. Stosuj profesjonalne odplamiacze do tego typu zabrudzeń i używaj zgodnie z zaleceniami producenta. W sklepie internetowym można bez problemu nabyć taki preparat.

Usuwanie przebarwienia metodą malowania

Tak, jak wcześniej wspomniano możemy często samodzielnie usunąć jedynie część zabarwień. Używanie profesjonalnych odplamiaczy może spowodować też uszkodzenie struktury farby na meblu. W takiej sytuacji można użyć farby tonującej i podmalować fragment, gdzie odbarwienie powstało. My jednak zalecamy skorzystanie z firmy, która profesjonalnie zajmuje się renowacją tapicerki skórzanej. Nałożenie nowej warstwy farby wymaga odpowiedniego przygotowania powierzchni pod malowanie. Nieumiejętne podejście do sprawy może spowodować odpadanie farby.

Utrwalacz do skóry

Możesz wpłynąć na wzmocnienie mebli przed przebarwieniami stosując regularnie specjalne utrwalacze do skór. Nałożenie preparatu tworzy na powierzchni skóry powłokę zamkniętą przez co barwnik ma utrudniony kontakt ze strukturą skóry. Utrwalacz dodatkowo wydłuża właściwości ochronne lakieru wykończeniowego.

Call Now Button